استینلس استیل چیست؟
استینلس استیل به واسطه میزان کروم آن از سایر فولادها شناسایی می‌شوند. این مقدار مینیمم 10.5 % است. از مشخصه‌های بارز استینلس استیل‌ها مقاومت حرارتی بالا و مقاومت در برابر خوردگی است. میزان این مقاومت با تغییر مقدار عناصر تشکیل دهنده آلیاژ متغیر است. این آلیاژ دارای پایه آهنی است و 50% آن آهن است.
استینلس استیل چیست؟

  استینلس استیل به واسطه میزان کروم آن از سایر فولادها شناسایی می‌شوند. این مقدار مینیمم 10.5 % است. از مشخصه‌های بارز استینلس استیل‌ها مقاومت حرارتی بالا و مقاومت در برابر خوردگی است. میزان این مقاومت با تغییر مقدار عناصر تشکیل دهنده آلیاژ متغیر است. این آلیاژ دارای پایه آهنی است و 50%  آن آهن است.
با افزایش مقدار کروم در آلیاژهای  استینلس استیل مقاومت آن در برابر خوردگی افزایش می‌یابد. باید در نظر داشت سقفی برای میزان کروم در آلیاژ وجود دارد، این سقف به علت محدودیت ظرفیت پذیرش کروم توسط آهن است. به همین دلیل از المان‌های دیگری در آلیاژ برای افزایش میزان مقاومت در برابر خوردگی استفاده می‌شود.استینلس استیل‌ها به سه روش ساخت ....برای دریافت متن کامل مقاله استنلس استیل بر روی کلمه  دانلود  کلیک کنید
نویسنده :  مریم میرزا    |    فایل PDF :   استینلس استیل چیست؟    |    1393/8/19

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
جدیدترین محصولات
محصولات آینده